Angyalszárny és ami mögötte van…
2014 július 3. | Szerző: Nász Ildikó |
Mostanában nem írtam,de igazából azért,mert túl sok volt a gondolat, és annyira cikáztak, több sávon, hogy rendezgetnem kellett. Amikor megemlítettem egy ismerősömnek, hogy több lett a mentoráltam, és ez lelkileg elég fárasztó,azt mondta, hogy hosszú távon nem fogom bírni…. Van ebben valami, tudom…De azzal is tisztában vagyok, hogy kötelességem segíteni,mert képes vagyok rá. Ezért született ez a bejegyzés…mert szeretném összefoglalni, hogy mit is csinálok, mivel is foglalkozom.
Nemrég lehetőségem nyílt arra, hogy egy rendezvényen előadást tarthattam… Tudatos szülő, avagy egy ikres anyuka gondolatai címmel, dióhéjban több témát a felszínén megkaparva,de átadhattam pár gondolatot abból, ahogyan én élek, ahogyan az életünket alakítom. Akkor nézzük, hogy mik az alapfogalmak:
Life coach:
A coachingnak többféle definíciója létezik. A lényeg, hogy a coaching egy olyan módszer, amelynek során strukturált beszélgetéseken és gyakorlatokon (önismereti, kommunikációs, stb.) keresztül a coach afféle személyi edzőként segít kliensének abban, hogy az megoldjon egy adott problémát az életében. A coaching folyamat során mindig egy adott problémán dolgozunk. Többféle területen dolgoznak coachok, így tehát egy coach segíthet társkeresésben, munkahelyváltásnál, fogyókúrában, karriertervezésben és rengeteg egyéb probléma esetén. Nagyon fontos: a coach nem tanácsadó, a kliens maga találja meg a saját legjobb megoldását egy adott helyzetre. A coach tükröt tart neki a folyamat során, azáltal, hogy fejleszti az önismeretét és többféle oldalról világítja meg kliense számára az adott problémát. Mivel érzelmileg nem vonódik be (barátokhoz, családtagokhoz hasonlóan), ezért új perspektívákat tud kínálni. A szemléletformálás és szemléletváltás révén a kliens magától is megtalálja a kivezető utat. A coach nem pszichológus, ezért mentális, pszichológiai betegségek esetén nem lehet hozzá fordulni, mint ahogy egy futóedző sem tud törött lábat helyretenni.
Self management, azaz gondoskodj magaról:
Nemrég akadtam rá Prof. Dr. Bagdy Emőke videóira, amit ajánlok bárkinek, mivel hasznos dolgokról mesél… én most kiemelek pár gondolatát: a videó Pszichofitnesz címszó alatt keresendő, érdemes ezzel kezdeni….
Az akut stressz legyengíti immunrendszerünket. A nevetés, hahotázás, viccmesélés, még ha tudatos is, vitalitás generátorként működik, és ha gyakoroljuk, jobb kedélyállapotot eredményez. A nevetéssel, görcsös rángatózással kiengedjük az agresszív feszültséget testünkből, egyfajta lelki megküzdési mechanizmus, mely mindkét agyféltekét bekapcsolja.
A ritmus kutatások szerint a nagy ballisztikus mozgások, mint például a mély guggolás, karkörzések (bemelegítés típusú gyakorlatok) szabályos, egyenletes ritmusban végzett mozgások, kikapcsolják a test szorongás központját. Húsz perc elég a kedvező hatás eléréséhez. Bármilyen mozgásforma megfelelő. Kocogás, tempós séta, nordic walking, ami kedvünkre való.
3. Érints!
Szemkontaktus, érintés, puszi, ölelés, mosoly. Nem tulajdonítunk elég nagy jelentőséget ezeknek az apróságoknak. De most megfigyelhetjük szeretteinket, hogy kitaláljuk szeretetnyelvüket.
4. Segíts!
És most nézzétek meg a Pszichofitness előadásról készült videót, jól fogtok szórakozni!
- Állva kezünket ökölbe szorítjuk,
- majd teljes erőnkből megfeszítjük a bicepszet, és könyökünket a testünkhöz szorítjuk,
- ezután jönnek a láb izmai,
- végül felfelé emelkedünk kissé, és egy nagy sóhajjal kiengedjük a levegőt.

Tartósan kedvező változást úgy érhetünk el a relaxációval, ha rendszeresen gyakoroljuk. Agyunk akkor vési be a módszert, ha 28 napon át, megszakítás nélkül, ugyanabban az időpontban (+/- 1 óra) végezzük a gyakorlatokat.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: